1. Kaulainais detektīvs. Bležagabals Jaukums

Foto: www.zvaigzne.lv

Foto: www.zvaigzne.lv

Apraksts: Esiet pazīstami: kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums – detektīvs, burvis un karotājs. Ak jā – viņš taču ir arī miris. Vai vari iedomāties, kādas izjūtas pārņem, divpadsmit gadu vecumā mantojot lielu māju? Un kādas ir izjūtas, uzzinot, ka šajā namā ir apslēpts kāds priekšmets, kas pievilina dažādus šaubīgus radījumus? Stefānijai kopā ar Blēžagabalu Jaukumu jāatrisina šis noslēpums un jāglābj pasaule no nokļūšanas sen aizmirstu nežēlīgu dievu verdzībā. Šī ir pirmā grāmata sērijā par kaulainā detektīva Blēžagabala Jaukuma piedzīvojumiem, kurā Stefānija uzzina par savas dzimtas saknēm, pieņem vārdu Valkīra Troja un sper pirmos soļus maģijas apgūšanā.

Kur var iegādāties: Grāmatnīcas “Zvaigzne ABC”, grāmatnīcas “Jānis Roze”, grāmatnīcas “Valters un Rapa”

Cena: ~ 8,98 Eur

2. Olivers un jūrmices

Foto: www.zvaigzne.lv

Foto: www.zvaigzne.lv

Apraksts: Lai gan Olivers audzis pētnieku ģimenē, viņa lielākais piedzīvojums tagad tikai sākas.
Zēna vecāki, vēlēdamies aplūkot dažas jūras līcī pēkšņi uzradušās salas, iekāpj laivā un aizpeld to virzienā. Olivers viņus mājās vairs nesagaida. Tādēļ zēns kopā ar saviem jaunajiem draugiem – īdzīgu, vecu albatrosu, tuvredzīgu nāriņu un kādu draudzīgu salu, ko sauc par Klifu, – dodas meklēt pazudušos vecākus. Bet, pirms Olivers var likt lietā savu glābšanas plānu, viņam jāstājas pretī uzmācīgiem jūras pērtiķiem… Tas ir brīnišķīgi neprātīgs stāsts par to, kā zinātkāre un pētnieka gars ļauj piedzīvot patiesi brīnumainas lietas.

Kur var iegādāties: Grāmatnīcas “Zvaigzne ABC”, grāmatnīcas “Jānis Roze”, grāmatnīcas “Valters un Rapa”

Cena :~ 9,99 Eur

3. Dzelzceļš un vilcieni

Foto: www.epadomi.lv

Foto: www.epadomi.lv

Apraksts: Pauls Timrots par dzelzceļu stāsta aizraujoši un bērniem labi uztveramā valodā. Gluži tāpat kā vilciens piestāj stacijās un pasažieriem ceļā atklājas neredzētas ainavas, autors bērnus izvadā pa krāsainās grāmatas lappusēm un atklāj daudz interesantu faktu: kas radās pirmais – vilciena vagoni vai sliedes; kas kopīgs tējkannai un tvaika lokomotīvei; kurš ātrāks – dīzeļvilciens vai elektriskais; kas ir “Lidojošais skots”, un kā būtu braukt ar vilcienu, kuram aizmugurē atrodas aviācijas motors ar propelleri. Jaunie lasītāji tiek īsi iepazīstināti arī ar dzelzceļa attīstību Latvijā un aicināti paviesoties skolā, kurā mācās topošie dzelzceļa darbinieki, un Dzelzceļa muzejā, kurā apskatāmas daudzas brīnumainas lietas.

Kur var iegādāties: grāmatnīcās no 12.09.2016.

Cena: vēl nav zināma

4. Pastaiga mirušo pilsētā

Foto: lielsmazs.lv

Foto: lielsmazs.lv

Apraksts: Māra Runguļa vidējā skolas vecuma bērniem adresēto grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti” ilustrējis Kristians Brekte. Šī grāmata ir oriģināls garstāsts ar pētniecisku mūsdienu folkloras bāzi. Jau kopš astoņdesmito gadu vidus rakstnieks Māris Rungulis, dažādos Latvijas novados vācot bērnu vidē tik ļoti iecienītos un psiholoģiski nepieciešamos šausmu un joku stāstus, kas apkopoti un izdoti viņa sastādītajos mūsdienu bērnu folkloras krājumos (“Spoku stāsti”, “Joku stāsti”, “Kungu kapsētas spoks” u.c.), ir sakrājis simtiem mutvārdu folkloras sižetu – īsus, koncentrētus, anekdotiskus, stāstu metus, kas orientēti uz iespaida panākšanu ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem. Šos materiālus rakstnieks tagad izmantojis, veidojot garstāstu.

Kur var iegādāties: Izdevniecība “Liels un mazs”

Cena:~ 13,00 Eur

5. Proti svilpot, Juhanna?

Foto: www.lielsmazs.lv

Foto: www.lielsmazs.lv

Apraksts: Berram ir septiņi gadi un nav neviena vectēva. Viņa draugam gan tāds ir – viņš aicina zēnu ciemos, ņem līdzi makšķerēt un reizēm iedod piecas kronas. Berram šķiet, ka vectēvs ir ļoti nepieciešams, un draugs iesaka sev kādu sameklēt veco ļaužu aprūpes namā. Ulfa Starka grāmata stāsta par lieliskām lietām, ko puikas var darīt kopā ar vecu vīru: taisīt pūķi, skūt bārdu, slepus kāpt kaimiņa ķiršu kokā, svinēt dzimšanas dienu parkā, iemācīties svilpot… Tikai šīm sirsnīgajām attiecībām diemžēl ir atvēlēts maz laika, un mazajam Berram, kas solījis vectēvam nosvilpot viņa mīļāko dziesmiņu par Juhannu, nākas to izdarīt kapličā. Stāsts “Proti svilpot, Juhanna?” ir notikumiem bagāts, asprātīgs un emocionāli ļoti ietilpīgs, taču nav garš. Grāmatas apjoms un valoda ļauj bērnam samērā viegli tikt ar to galā, taču dod daudz vielas pārdomām.

Kur var iegādāties: Izdevniecība “Liels un mazs”, grāmatnīcas “Globuss”

Cena: ~ 7,50 Eur

6. Zvaigznes un magoņu sēkliņas

Foto: www.lielsmazs.lv

Foto: www.lielsmazs.lv

Apraksts: Bilžu grāmata stāsta par vienu dienu meitenītes Doras dzīvē. Viņas vecāki ir slaveni matemātiķi, tādēļ skaitļi un formulas Dorai šķiet tikpat pazīstami kā putni un koki. Dorai patīk skaitīt itin visu, ko viņa redz – pienenes, ķieģeļus, krellītes, skudras, burtus un pogas. Vai skaitļu un formulu pietiks, lai varētu saskaitīt arī zvaigznes? Spēlēdamās Dora no magoņu sēkliņām saliek sava trusīša Pītagora, bet no melno piparu graudiem – kaimiņu kaķa Borhesa attēlu, un arī tā ir laba ideja mazo lasītāju pašu radošajiem darbiem.

Kur var iegādāties: Izdevniecība “Liels un mazs”, grāmatnīcas “Globuss”

Cena:~ 6,50Eur

7. Ūdenslīdējs

Foto: www.lielsmazs.lv

Foto: www.lielsmazs.lv

Apraksts: Krājums, ko sastādījusi Inese Zandere, tapis sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pētnieci Māru Žeikari un tajā izmantoti rokraksti, kas glabājas LLMC. Veidojot šo ģimenes kopīgā “lasīšanas krustpunkta” koncepcijas grāmatu, kurai nav vecuma ierobežojuma, vēlamies padarīt mūsdienu lasītājiem pieejamus 80. gadu avangardistu – Hardija Lediņa un Jura Boiko dzejoļus, kas daļēji pazīstami no Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīcas (NSRD) dziesmu ierakstiem. Gandrīz visiem dzejoļiem šis ir pirmpublicējums grāmatā.

Kur var iegādāties: Izdevniecība “Liels un mazs”, grāmatnīcas “Jānis Roze”

Cena:~ 6,50 Eur 

8. Stāsts par mopsi Karlu, kas pazuda un laimīgi atgriezās mājās

Foto: www.mumspatik.lv

Foto: www.mumspatik.lv

Apraksts: Dzīve bez mopša ir iespējama, taču bezjēdzīga – tā uzskata mopša Karla saimniece. Taču kādu dienu viņas mīlulis nagaidīti pazūd. Kamēr viņa to izmisīgi meklē, mazais mopsis maldās pa pilsētu. Par laimi, viņš satiek Paulu.

Kur var iegādāties: Grāmatnīcas “Jānis Roze”

Cena: ~ 6,95 Eur 

9. Grāmata par krāsām

Foto: www.zvaigzne.lv

Foto: www.zvaigzne.lv

Apraksts: Krāšņā grāmata aicina ikvienu kopā ar vecākiem un draugiem doties fantastiskā ceļojumā cauri pārsteidzošai krāsu pasaulei, kurā valda vairāk nekā 130 krāsas! Griez krāsu apli, vēro un mācies, kā saskaņot pretkrāsas, pamatkrāsas un komplementārās krāsas.  Tas tev noderēs, lai labāk saskatītu krāsas dabā, lai iemācītos tās nosaukt, lai zinātu, kādas krāsas kažoks ir runcim Murim, cik dzeltens ir kanārijputniņš, par kādu krāsu tu lasi pasaku un vēl daudz, daudz, ko citu…

Kur var iegādāties: Grāmatnīcas “Zvaigzne ABC”, grāmatnīcas “Jānis Roze”, grāmatnīcas “Valters un Rapa”, grāmatnīcas “Globuss”

Cena:~ 12,99 Eur

10. Spēles visiem gadalaikiem

Foto: www.jumava.lv

Foto: www.jumava.lv

Apraksts: Grāmatā “Spēles visiem gadalaikiem” apkopotas prāta, joku, galda, veiklības u.c. spēles. Bērniem būs iespēja izvēlēties spēles atbilstoši tām paredzētajai norises vietai – spēles sniegā, brīvā dabā, telpā, ceļojumā. Spēļu grāmata dos iespēju vēlreiz atcerēties jau sen zināmas spēles, kā arī iemācīties daudzas jaunas.

Kur var iegādāties: Grāmatnīcas “Jumava”

Cena: ~ 6,65 Eur

 

Pievienot atbildi

Your email address will not be published. Required fields are marked *