Foto: www.primocanale.it

Jau rītdien no sestdienas uz svētdienu visā pasaulē tiks svinēti Halovīnsvētki vai Visu svētā diena. Halovīndiena radusies  2000 tūkstošus gadus atpakaļ senā pagātnē. Ķelti, kuri dzīvoja Francijas, Īrijas un Anglijas teritorijā 31.oktobra naktī svinēja “Samhain”, kas tulkojumā nozīmē vasaras beigas un svēti ticēja, ka šajā dienā uz zemes no mirušās valstības atgriežas spoki. Šī diena bija kā vasaras noslēgums un visa tumšā, aukstā, ziemas sākums. Senie ķelti svēti ticēja, ka 31.oktobra naktī uz zemes no mirušās valstības atgriežas spoki.  Šajā naktī  ķelti pulcējās ap milzīgu ugunskuru, tēpušies dažādos dzīvnieku ādas tērpos, pielūdzot ķeltu dievības un upurējot tām savus dzīvniekus.

Mūsdienās šos svētkus visvairāk atzīmē Amerikā, kur bērni tērpušies dažādos kostīmos iet no mājas uz māju un prasa saldumus. Amerikā šie svētki aiz Ziemassvētkiem ir otri peļņas nesošākie svētki. Halovīna neatņemams simbols ir izgrebts ķirbis, kuru ieviesuši īri  20.gadsimta sākumā. Aplūkojot internetā pieejamos Halovīna ķirbīšus nākas secināt, ka tas ir viens no veidiem kā radīt patiesi skaistu mākslu. Lai vai kā, bet Latvijā šie svētki nav īsti iesakņojušies. Arī pie mūsu ģimenes durvīm kādus trīs gadus atpakaļ zvanīja bērni tērpušies Halovīna tērpus un lūdza saldumus, bet es diemžēl nebiju neko sagādājusi.

Ko es domāju par Halovīnu? Iepriekšējos gadus šos svētkus neesmu atzīmējusi, bet tad es šogad izdomāju, ka ir taču forši, ka ir vēl kādi svētki. Un svētki man asociējās ar kopā būšanu ar saviem mīļajiem cilvēkiem. Ikdienā ir tik daudz rūpju, steigas un kādēļ gan visai ģimenei nesanākt kopā un neizgrebt skaistus ķirbīšus un neizbaudīt garšīgas vakariņas? Nav jau obligāti jāģērbjas briesmoņu tērpos un jādodas saldumu medības. Bet es šogad ar savu ģimenīti noteikti izgrebsim ķirbi un paspēlēsim kādas spēles. Kāda ir tava attieksme pret Halovīnu, sviniet vai nesviniet? Es noteikti padalīšos ar jums, kā mūsu ģimenītei pagāja 31.oktobra vakars. Saldumus vai izjokošanu?

 

 

 

Pievienot atbildi

Your email address will not be published. Required fields are marked *